Patrycja Wilczek-Sterna & Irina Zhyla

Partycja Wilczek-Sterna (ur. 1978, mieszka w Droszkowie)

Ukończyła malarstwo w Instytucie Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Zielonogórskim, gdzie prowadzi obecnie zajęcia poświęcone alternatywnym formom edukacji. Przy współpracy z instytucjami i organizacjami realizuje także autorskie warsztaty. Zajmuje się sztuką interdyscyplinarną, łącząc malarstwo i fotografię z multimediami, a także rękodziełem artystycznym.

Iryna Zhyla (ur. 1998, mieszka w Zielonej Górze)

Artystka wizualna, dyplom licencjacki obroniła w Instytucie Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Zielonogórskiego. Posługuje się nowymi mediami – filmem, performansem, fotografią; jest również autorką instalacji.

Wyrzuć to z siebie, 2022, akcja performatywna

Artystki odnoszą się do doświadczenia czasu pandemii i wojny w Ukrainie jako czasu, w którym przeciążeni jesteśmy lękami, gniewem i innymi nieznanymi nam dotąd emocjami. Wracają do potrzeby funkcjonowania we wspólnocie – odnowy relacji przez tradycję spotkań kobiet, które wspierały się przy wykonywaniu czynności dnia codziennego, gotowaniu, szyciu, haftowaniu. Uczestniczki i uczestnicy Biennale w każdym wieku mogą spotkać się przy stole i wspólnie z artystkami tworzyć serię małych obiektów wykonanych z drewna, materiału i nici.

Miejsce

Back ↵